Vicecampioni la Stars Cup Bucuresti!
Data 18-12-2019 14:46

 In perioada 12-15.12.2019 grupa 2011 a clubului nostru antrenata de Piko Bogdan a participat la Stars Cup editia a-IV-a. 

Desi a avut parte de o grupa grea a resusit sa o castige cu 3 din 3 victorii. A trecut pe rand de urmatoarele echipe FC RAPID 2-0, ARIPI BUCURESTI 3-1, PROGRESUL BUCURESTI 7-2.
In semifinale a intalnit o alta echipa puternica "INITIAL BUCURESTI" pe care a reusit sa o invinga cu scorul de 2-1, ajungand in finala acolo unde a dat peste "CHAMPION BUCURESTI", desi au avut o evolutie buna ratand o multime de ocazii, la sfarsitul jocului scorul a fost 0-1 pentru adversari. 
 
Piko Bogdan (antrenor)" A fost un turneu bun din toate punctele de vedere, un turneu la care am aratat ca suntem o echipa puternica si ca putem sa ne luptam cu orice adversar. Pe langa jocurile bune facute si trofeu am venit acasa si cu titlul de cel mai tehnic jucator care ii apartine jucatorului  Ibrahim Arafa, il felicit pe aceasta cale dar si pe restul jucatorilor pentru evolutiile avute.
Multumesc organizatorilor pentru invitatia facuta, celor trei jucatori de la Dinamo Bucuresti (Dean Sorescu,Robert Moldoveanu,Ricardo Grigore) care au inmanat medaliile si premiile, parintilor si nu in ultimul rand persoanei care ne-a ajutat financiar la acest turneu."
 
Galerie