Un turneu reusit!!!
Data 09-03-2020 14:54

 Dupa ce weekend-urile trecute grupele clubului nostru au participat la cea de-a 13-a editie a "Cupei Municipiului Reghin", reusind sa reprezinte clubul cu succes obtinand  locurile 1  respectiv 2, in acest weekend a venit randul grupei 2008, antrenata de Haidau Sergiu "sa completeze podiumul", obtinand un loc 3 binemeritat din 24 de echipe. Cu un golaveraj de 20 goluri marcate si 7 goluri primite, rezultatele obtinute fiind urmatoarele:

 ACS ALMA SIBIU - VULTURII TG. MURES : 5 - 0

 ACS ALMA SIBIU - JEDD LIVEZENI: 7 - 1 

 ACS ALMA SIBIU - JUNIORUL AIUD: 2 - 3

Sferturi:

 ACS ALMA SIBIU - CSIKSZEREDA M. CIU 2009: 4 - 1

Semifinala:

  ACS ALMA SIBIU - FC ODORHEIUL SECUIESC: 0 - 1

Finala mica:

 ACS ALMA SIBIU - SPORTING CLUJ: 2 - 1

Haidau Sergiu(antrenor): "Pot spune ca a fost un turneu reusit, in care am demonstrat ca suntem o echipa puternica reusind sa facem meciuri bune si sa fim constanti pe intreaga durata a turneului. Felicit intreg locul de jucatori pentru ambitia si determinarea de care au dat dovada. Multumesc parintilor pentru sustinere si asteptam inceperea campionatului din weekend-ul viitor cu incredere."

Galerie