Rezultatele meciurilor din weekend-ul 09-10.11.2019
Data 13-11-2019 11:04

 U 13 

Alma 3 - Viitorul Avrig 4 - 2
 
Sergiu Haidau(antrenor): 'Am jucat impotriva unei echipe bune, care înainte de acest joc era pe locul doi in clasament, dar si asa am reusit un joc bun spre foarte bun, o prima repriza  aproape perfecta din punct de vedere al fazelor pe care le-am reusit. A doua repriza a fost una mai putin reu╚Öit─â, dar in care am reusit sa m─ârim diferen╚Ťa si sa nu mai primim gol. Cu aceasta victorie am reusit sa ne atingem obiectivul pe care l-am fixat impreuna cu juc─âtorii. Pe langa cre╚Öterea nivelului tehnico-tactic atat individual cat si colectiv ne-am propus terminarea turului pe locul 2, cu toate ca evoluam într-un campionat in care majoritatea echipelor au jucatori in componenta lotului cu un an mai mare ca noi. Imi felicit juc─âtorii pentru acest parcurs si multumesc p─ârin╚Ťilor pentru comportamentul aratat la fiecare joc."
 
 
U 15 elita
 
Iulian Merintean(antrenor):"Am intalnit o echipa mai mica de varsta ca noi, pe care am dominat-o fizic si din punct de vedere al ocaziilor de gol. Am condus cu 2 - 0 la pauza dar din pacate pe finalul meciului am reusit contraperformanta de a fi egalati!"
 
U 15 judet
 
Iulian Merintean(antrenor): "Am invins pe Cisnadie cu 7 - 0, un meci in care am rulat tot lotul."
 
 
U 13
 
Alma 2 - Magura Cisn─âdie 15 - 0
 
Cristian Cotoara(antrenor): "Ultima etapa a turului a adus o noua victorie, a 8-a din tot atâtea meciuri ╚Öi ne ofer─â posibilitatea de a încheia turul campionatului pe primul loc. Vreau sa felicit copiii pentru cum s-au prezentat pe tot parcursul primei jum─âtate de campionat ╚Öi am convingerea ca în retur o sa fim cel pu╚Ťin la acela╚Öi nivel."
 
 
U 13

Alma 4 - Csm Mediaș 0 - 4
 
Paul Hodea(antrenor):"A fost un meci în care am f─âcut câteva gre╚Öeli personale, din p─âcate nu am reu╚Öit sa înscriem chiar dac─â am avut câteva ocazii clare de gol, felicit echipa oaspete pentru victorie."
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Galerie