Rezultate turnee "Cupa Municipiului Reghin" si "Brasov Indoor Cup"
Data 04-03-2020 08:38

 

In ultima perioada copiii din grupele de 2005, 2006, 2007 si 2010 din cadrul clubului nostru, au participat la mai multe competitii, obtinand rezultate bune.

“În acest weekend grupa de copii, născuti în anul 2007 au participat la a XII-a ediție a Cupei Municipiului Reghin.  Pentru ca la aceasta categorie avem un număr mare de jucători, am participat cu 3 echipe. (Alma alb, albastru și galben). Dintr-un număr de 24 de echipe, am reușit sa câștigăm locul 1 cu Alma galben, care a avut un parcurs fără greșeală câștigând toate cele 6 jocuri disputate, iar, în finala mare,  după ce au condus din primul pana în ultimul minut, s-au văzut egalați la ultima faza a jocului dintr-o lovitura de la colt, dar și asa la loviturile de departajare au dat dovada de multa siguranta au câștigat cu 2 - 0 în fata celor de la Best Kids Reghin, echipa gazda. Alma albastru au reușit sa se claseze pe locul 5 la silver cup, după ce au obținut 3 victorii și 2 înfrângeri și au ieșit cu capul sus din aceste meciuri. Iar surpriza frumoasa au făcut-o jucătorii de la Alma alb care au jucat finala mica la bronzcup, pe care din păcate au pierdut-o la loviturile de departajare și asa ocupând locul4, o echipa din care au făcut parte câțiva jucători care s-au aflat la primul lor turneu. Tin sa mulțumesc toturor copiiilor care au luat parte la acest turneu și s-au bucurat de fiecare victorie obținută pe terenul de joc. Felicit echipa Alma alb, pentru efortul depus și rezultatele frumoase obținute la acest turneu, pe cei de la Alma albastru, care au pierdut la mustață clasarea în golden cup și au obținut o clasare bună la sfârșitul turneului, și nu în ultimul rand campionilor, Alma galben care au învins tot ce le-a stat în cale. Le mulțumesc părinților care au fost alături de noi și au creat o atmosfera senzaționala pe parcursul meciurilor și mai ales în finala. Felicitări tuturor și sa speram ca o sa repetam aceste performante și pe viitor”. - a declarat antrenorul echipei Cristian Cotoara

 

“In perioada 22 - 23.02.2020 am participat la Cupa Municipiului Reghin cu grupa de 2005! Am reusit sa jucam finala pe care am pierdut-o cu 1 - 0 in urma unei erori personale lucru mai putin important! Lucrurile  pozitive la acest turneu au fost unitatea de grup si spiritul de sacrificiu de care au dat dovada baietii reusind sa ne mobilizam la fiecare meci si sa revenim dupa ce am fost condusi! Multumesc parintilor pentru sustinere si incredere si asteptam inceperea returului!” - declaratia antrenorului Iulian Merintean

 

“In acest Weekend grupa de copii născuți in anul 2006, a participat la Cupa Municipiului Reghin. Din păcate am avut un parcurs mai slăbuț la acest turneu și din cauza unui teren nefavorabil noua , pe care nu am avut posibilitatea de a ne exprima la adevarata noastră valoare. Felicit copiii pentru tot efortul depus și de asemenea, multumesc părinților care au fost alături de noi și ne-au susținut la fiecare meci!”-declaratia antrenorului Paul Hodea

 

“În acest weekend am participat cu grupa de 2010 la Brașov Indoor Cup, am jucat 5 meciuri, având 2 victorii, 2 înfrângeri și un egal, ne-am clasat la sfârșit pe locul  9 din 30 de echipe. Copiii au avut o evoluție bună pe tot parcursul turneului, sunt mulțumit de evoluția lor și ii felicit pentru prestația avută. Le mulțumesc organizatorilor pentru invitație și părinților pentru susținere.” - a declarat antrenorul echipei Marius Hadar

Galerie