Locul 4 pentru Alma Sibiu 2008 la Transilvania Football Festival
Data 28-05-2019 22:33

Rezultate frumoase ob╚Ťinute de elevii lui Sergiu Haid─âu la categoria 2008. Alma a încheiat pe locul 4 la unul dintre cele mai mari turnee de juniori g─âzduide Cluj-Napoca, Transilvania Football Festival. 

A treia edi╚Ťie a Transilvania Football Festival a reunit la Cluj, între 17 ╚Öi 19 mai, 121 de echipe din toat─â ╚Ťara împ─âr╚Ťite în 7 categorii de vârst─â (2007-2013). Grupa preg─âtit─â de Sergiu Haid─âu a participat la categoria 2008 al─âturi de alte 15 forma╚Ťii ╚Öi a ajuns pân─â în finala mic─â a competi╚Ťiei.

Rezultatele Almei la Transilvania Footbal Festival 2019:

Grupa A:

Alma Sibiu - Sport Cluj 3-2

Alma Sibiu - Sporting Cluj 2-2

Alma Sibiu - ╚ścoala de fotbal Damian Militaru 3-2

Alma a încheiat grupa pe locul 2, la egalitate de puncte cu Sporting Cluj Napoca, 7. 

Sferturi de final─â

Alma Sibiu - CFR Cluj 3-2

Semifinale

Alma Sibiu - Sporting Cluj 0-4

Finala Mic─â

Alma Sibiu - Luceaf─ârul 2010 Cluj 1-4

Sergiu Haid─âu, antrenorul echipei, a apreciat ca mul╚Ťumitoare evolu╚Ťia elevilor s─âi la turneul de la Cluj: ”Per total a fost un turneu reu╚Öit. Felicit copila╚Öii pentru jocul prestat dar cu siguran╚Ť─â este loc de mai bine. Urmeaz─â turneul din Bulgaria unde mergem încrez─âtori”.

Galerie