Rezultatele si comentarii dupa meciurile de etapa la ACS ALMA SIBIU weekend-ul 05-06.10.2019
Data 07-10-2019 13:19

 

 

 

 JUNIORI U-11: ALMA10-ALMA11, s-a terminat cu victoria gazdelor dupa un joc controlat in totalitate.

    Felicit ambele echipe pentru atitudine si daruire, a declarat antrenorul echipei Bogdan Piko.

            Daca in urma cu o saptamana am participat la unul din cele mai puternice turnee Transilvania Football Cup, de unde ne-am intors cu locul 4 dupa ce am terminat grupa cu 3(trei)victorii impotriva echipelor FC Arges, Transilvania Cluj si Viitorul Cluj, in sferturi am reusit sa trecem cu 1-0 de masiva echipa Aripi Pitesti. In semifinala am pierdut cu 1-0 impotriva castigatoarei competitiei Transilvania Bistrita, una dintre cele mai bune echipe la categoria 2011 si in finala mica dupa un joc pe care l-am dominat si doar nesansa a facut sa nu inscriem, am pierdut cu 1-0. Felicit copiii pentru reusitele de la acest turneu, multumesc organizatorilor pentru invitatie si parintilor pentru sustinere.- Bogdan Piko

 

Juniori U-9: ALMA 8 – ALMA 9, SCOR 4-5

Bogdan Piko(antrenorul echipei): Chiar daca evoluam la o categorie de varsta mai mare, am avut momente bune de joc, doar nesansa a facut sa nu castigam jocul. Felicit colegii mai mari si pe antrenorii lor pentru victorie.

 

 

JUNIORI U-15 : ACS ALMA - FC AVRIG, SCOR 8-0.

 Iulian Merintean(antrenorul echipei): "A fost un joc reusit in care am reusit sa punem in practica traseele de joc exersate la antrenamente. Asteptam cu nerabdare inceperea campionatului de elita! "

 

JUNIORI U-13: ALMA2 - ALMA3, SCOR  6-1

Sergiu Haidau(antrenorul echipei): "Dupa parerea mea am jucat impotriva celei mai bune echipe de 2007, din judetul Sibiu. Chiar daca am pierdut acest meci, spun eu ca a fost o prima repriza buna,  in care am reusit sa punem in practica din lucrurile pe care le-am exersat in ultima perioada la antrenament, iar in a doua repriza doar pe alocuri am avut ceva realizari tehnico-tactice individuale,  dar si colective. Felicit intreaga echipa pentru jocul facut!

 

JUNIORI U13: ALMA4 - LEII SURA MICA, SCOR 5-0

Paul Hodea(antrenor echipa): "A fost un joc reusit in care copii au aratat ambitie si o determinare foarte buna, pe langa reusitele tehnice. Ii felicit pentru victorie si speram sa continuam pe aceeasi linie"

 

JUNIORI U11 : ALMA6 - ZENIT 1, SCOR 16-2

Hadar Marius(antrenorul echipei): "A fost un meci bun, pe care l-am controlat de la inceput pana la sfarsit. Ii feliciit pe copii pentru atitudine..

 

JUNIORI U11 : ALMA8 - ALMA9, SCOR 5-4

Marius Hadar(antrenor echipa): "Am intalnit un adversar cu 1 an mai mic decat noi, un adversar foarte bun, nu am facut cel mai bun joc al nostru dar speram ca pe viitor sa jucam mai bine.

 

 

JUNIORI U-11: GAZ METAN MEDIAS- ALMA 5: SCOR 4-2

Cristian Cotoara(antrenor echipa):”Pot spune ca sunt multumit de ceea ce au aratat copiii in acest meci, cu toate ca am pierdut, scorul a fost strans pe toata durata jocului, golul 4 venind in ultimul minut dintr-o lovitura de pedeapsa . Important este ca se vede o crestere in jocul celor mici de la meci la meci. Felicit copiii pentru determinarea de care au dat dovada in acest joc. 

 

 

 

Multa bafta echipelor noastre in urmatoarea etapa de campionat!

Multumim parintilor pentru sustinere!

 

 

Galerie