FOTO: Bogdan Piko, după turneul de la Săliște: ”Îmi felicit toți piticii pentru efortul depus în 3 zile de căldură insuportabilă”
Data 03-09-2019 10:34

 Grupa 2011 pregătită de Bogdan Piko a fost prezentă în week-end la cel mai mare turneu al Mărginimii Sibiului, Cupa Orașului Săliște ”Voința Sibiu”, ediția a II-a. Timp de 3 zile, între 30 august și 1 septembrie, grupa lui Piko, împărțită în două echipe, s-a prezentat foarte bine, una dintre acestea câștigând turneul.

56 de echipe, peste 500 de micuți fotbaliști, 3 zile de fotbal non-stop, 5 terenuri amenajate, sunt câteva dintre cifrele turneului a cărei primă ediție s-a desfășurat în 2018. Grupa 2011 a lui Bogdan Piko a fost prezentă cu două echipe, una dintre acestea câștigând turneul la categoria sa de vârstă.

Bogdan Piko: ”Este primul turneu după vacanță, am împărțit echipa în două iar cu una dintre ele am reușit să și câștigăm turneul și să dăm golgheterul, Iustin Ionaș. Sunt mulțumit de toți copiii cum s-a prezentat chiar dacă unii dintre ei au fost la primul turneu al lor. Urmează alte turnee puternice unde am încredere că vom repeta jocurile bune. Vreau să îmi felicit toți piticii pentru efortul depus în cele trei zile de căldură insuportabilă. Felicit organizatorii și nu în ultimul rând părinții pentru sprijinul acordat.”

Galerie