Antonio Herciu rămâne în vizorul ”Naționalei” U15. Între 15-20 august se află la Buftea
Data 15-08-2019 14:08

 Fotbalistul clubului Alma Sibiu, Antonio Herciu, a fost selectat pentru ultimul trial în urma căruia se va definitiva lotul lărgit al Naționalei României de fotbal sub 15 ani. 

În perioada 15-20 august, la Centrul Național de fotbal de la Buftea, Antonio Herciu se va pregăti alături de alți colegi din țară sub privirile managerului departamentului scouting al FRF, Ion Geolgău. La prima tabără de selecție la care au participat 163 de tineri fotbaliști din țară, alături de Antonio Herciu a fost prezent un alt fotbalist al clubului nostru, Eduard Lăzăroiu.

Antonio Herciu s-a aflat în vizorul Academiei Gheorghe Hagi timp de o săptămână la începutul acestei luni, la invitația clubului de pe litoral. 

Galerie